Wielkość tekstu: Zmniejsz Wyzeruj Zwiększ
Galeria zdjęć

Szczegóły debaty i głosowania w ramach II edycji PIN

Zamieszczamy szczegóły debaty i głosowania w ramach II edycji PIN, która rozpocznie się w Wólce w dniu 24 stycznia 2015 r (sobota) o godz. 10.00 (restauracja Gościniec, Wólka 17 b). Udział w głosowaniu nie jest uzależniony od udziału w debacie. Prosimy o uważne zapoznanie się z dokumentem oraz śledzenie dalszych informacji na stronie www.tarczasobieskiego.pl oraz na facebooku tarczy sobieskiego.

W załączeniu:

Ekologiczny Klub UNESCO

Lista inicjatyw PIN dopuszczonych do głosowania i debaty w dniu 24.01.2015 r.

Ekologiczny Klub UNESCO informuje że do udziału w debacie i głosowaniu przyjęto 35 inicjatyw, w tym niektóre warunkowo. Poniżej znajduje się lista przyjętych inicjatyw na debatę i głosowanie w dniu 24.01.2015 r.

Nabór wniosków aplikacyjnych w ramach Programu Inicjatyw Obywatelskich

Ekologiczny Klub UNESCO informuje, że do dnia  19 stycznia 2015 do godz. 15.00 należy dostarczyć pełną wersję wniosku aplikacyjnego w tamach programu Tarczy Sobieskiego. Program Inicjatywy Obywatelskie dla Środowiska (TS PIOŚ), w tym wersję elektroniczną (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz papierową wraz z podpisanymi załącznikami (na adres ul. Lubelska 80, 21-050 Piaski Ekologiczny Klub UNESCO z dopiskiem TS PIOŚ – formularz wniosku pełnego).

Wnioski mogą składać inicjatorzy oddolnych inicjatyw lokalnych związanych z ochroną środowiska (osoby fizyczne, grupy nieformalne - np. koła gospodyń,  koła przyjaciół wsi, miasteczek, osad, grupy PIN, małe lokalne fundacje czy stowarzyszenia, itd.) w kategorii micro-inicjatywa (do 6000 zł) oraz mała inicjatywa (powyżej 6000 zł do 25000 zł) z następujących gmin: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Jabłonna, Krasnystaw, Krzczonów, Ludwin, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niemce, Piaski, Rybczewice, Spiczyn, Trawniki, Wólka, Żółkiewka oraz miasta Krasnystaw. Planuje się, że ocena dopuszczająca wnioski do etapu debaty i ostatecznego wyboru zakończy się do dnia 22 stycznia 2015 oraz że debata i głosowanie nad wyborem wniosków odbędzie się w dniu 24 stycznia 2015 r. (sobota). Jeden podmiot/osoba może złożyć jeden wniosek.

 

Źródło:www.tarczasobieskiego.pl

 

Załączniki:

 

 

Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim

Gmina Piaski uczestniczy w realizacji projektu „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”. Projekt jest realizowany w partnerstwie 6 gmin ( Mełgiew, Rybczewice, Piaski, Spiczyn, Wólka i Gorzków).

Celem projektu jest wspieranie rozwoju regionalnego i rozwoju przedsiębiorczości opartej o lokalne potencjały i zasoby.

Projekt zakłada przekazywanie bezzwrotnych dotacji osobom fizycznym zakładającym działalność gospodarczą, istniejącym podmiotom gospodarczym oraz organizacjom pozarządowym, które chcą włączyć się w tworzenie marki Szlaku Jana III Sobieskiego jako silnej i rozpoznawalnej marki terytorialnej.

Projekt jest realizowany w ramach Szlaku Jana III Sobieskiego, interdyscyplinarnej inicjatywy rozwijanej od 2008 r. wspólnie przez samorządy, organizacje pozarządowe i biznes.

Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce w ramach szwajcarskiej pomocy dla 10 państw członkowskich Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r.

Dodatkowe informacje dostępne na stronach:

Ogłoszenie III naboru uzupełniającego 12 stycznia 2015

III NABÓR  WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH UZUPEŁNIAJĄCY DO NABORU III W ZWIĄZKU Z NIEWYKORZYSTANIEM ALOKACJI W RAMACH PROGRAMU „MARKA LOKALNA SZANSĄ ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA SZLACHECKIM SZLAKU W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM”

 „Ogłoszenie o naborze”

Fundacja Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego jako Operator Dotacji  ogłasza III nabór wniosków uzupełniający do naboru III w związku z niewykorzystaniem alokacji JIIIS/DOT/IIIU/2014  w ramach Projektu „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim” współfinasowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

 

 

Wniosek aplikacyjny wraz z załącznikami należy złożyć w zaklejonej kopercie osobiście lub wysyłać listem poleconym albo pocztą kurierską 

w terminie: od dnia 12 stycznia 2015 roku do dnia 20 lutego 2015 roku do godz. 15.00  

na adres: 

Fundacja Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego, pokój 206

ul. Partyzancka 2

21-007 Mełgiew

 

 

Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:

 

-       funkcjonujące przedsiębiorstwa

-       nowe firmy/podmioty rozpoczynające własną działalność gospodarczą

-       organizacje pozarządowe

 

W ramach niniejszego naboru wniosków jeden WNIOSKODAWCA może złożyć tylko jeden wniosek.

 

Budżet i poziom dofinansowania:

Ogólna, orientacyjna kwota dostępna w ramach niniejszego naboru wynosi 1 461 316,11 CHF 

z zastrzeżeniem, iż powyższa kwota może ulec zmianie.

W ramach niniejszego naboru wyodrębniona została alokacja dla osób fizycznych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zaplanowano udzielenie wsparcia dla 29 nowych firm/podmiotów rozpoczynających własną działalność. Pozostała kwota alokacji przeznaczona będzie dla organizacji pozarządowych i istniejących przedsiębiorstw.

 

 

W przypadku, gdy przewidziana finansowa alokacja nie może być w pełni wykorzystana ze względu na niedostateczną jakość lub liczbę złożonych wniosków przez osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej, Fundacja Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego zastrzega sobie prawo do realokacji pozostałych środków pomiędzy pozostałe grupy Wnioskodawców.

 

Poziomy i kwoty dofinansowania:

Beneficjent dotacji

 

Maksymalny poziom dofinansowania

w %

Minimalna kwota dofinansowania w PLN

Maksymalna kwota dofinansowania w PLN

Prywatne przedsiębiorstwa

60%

30 000

300 000

Nowe firmy /podmioty rozpoczynające własną działalność gospodarczą

70%

20 000

40 000

Organizacje pozarządowe

90%

20 000

50 000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja i dokumenty aplikacyjne do pobrania:

Szczegółowe Wytyczne dla ubiegających się o dotację wraz z dokumentami aplikacyjnymi do pobrania są dostępne na stronach internetowych pod adresami: www.szlaksobieskiego.info, www.melgiew.pl, www.rybczewice.pl, www.wolka.pl, www.spiczyn.pl, www.gorzkow.eu, www.piaski.pl.

 

Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego jak również w Gminach Partnerskich Projektu. Pytania związane z wypełnieniem wniosku mogą być wysłane e-mailem, pocztą lub faksem nie później niż na 7 dni roboczych przed ostatecznym terminem składania wniosków pod adresy i numery podane poniżej:

 

Fundacja Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego, pokój 206

ul. Partyzancka 2

21-007 Mełgiew

Nr tel. 81 460 57 70

Nr fax: 81 460 57 28 wew 228

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Załączniki do pobrania dostępne na stronie www.piaski.pl w artykule "Ogłoszenie III naboru uzupełniającego 12 stycznia 2015"

Kalendarz
Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31