Wielkość tekstu: Zmniejsz Wyzeruj Zwiększ
Galeria zdjęć

Ogłoszenie

W okresie od lipca 2014 r. do końca czerwca 2015 r. gmina Piaski będzie wypracowywała standardy (procedury, formuły, zasady, zobowiązania, itd.) współpracy z organizacjami pozarządowymi (stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich, straże pożarne, kościoły, itd.).

W najbliższych miesiącach będziemy pracować na  standardami komunikacji i wzajemnego przekazywania informacji, co powinno się zakończyć wypracowaniem w gminie Piaski lokalnego systemu obiegu informacji między samorządem i organizacjami pozarządowymi. W kolejnych miesiącach pracować będziemy nad uregulowaniami zasad i procedur wspierania organizacji pozarządowych w formach finansowych i pozafinansowych oraz nad współpracą między organizacjami pozarządowymi. Chciałbym Państwa zaprosić do współpracy w ramach tego działania. Do udziału w ustaleniach zapraszamy wszystkie znane nam organizacje pozarządowe z terenu Gminy, a także grupy nieformalne mieszkańców. Ustalenia będą bazować na dokumencie ministerialnym: „Model współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi” (do ściągnięcia pod linkiem www.pozytek.gov.pl/files/Biblioteka/BPP/model_wspolpracy.pdf) i trafią na sesję Rady Gminy Piaski, celem ich przyjęcia. 

Działania do których Państwa zapraszamy, są częścią projektu pt. „Diagnozuj, Debatuj, Decyduj – 3D Tarczy Sobieskiego”, który gmina Piaski realizuje od stycznia 2014 r.Głównym celem projektu jest poprawa jakości współpracy jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych, a także mieszkańców  z sześciu gmin Szlaku JIIIS ( Piaski, Wólka, Gorzków, Mełgiew, Rybczewice, Spiczyn).

Partnerami w projekcie są cztery Gminy (Piaski, Gorzków, Wólka, Spiczyn), a także Instytut Adaptacji Kulturowej i Językowej Katarzyna Sieńko, liderem zaś  Stowarzyszenie Ekologiczny Klub UNESCO Pracownia na rzecz Bioróżnorodności. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działania podjęte w ramach projektu to:

·       szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli NGO i JST oraz mieszkańców gmin

·       model partycypacyjny

·       wdrożenie standardów współpracy JST i NGO w partnerskich Gminach (m.in. przyjecie planów współpracy i wypracowanych procedur przy współdecyzyjności Rady Gmin)

·       ujednolicenie standardów na Szlaku JST ( spotkania robocze JST i NGO)

·       upowszechnienie standardów współpracy (dwie konferencje)

Jeżeli są Państwo zainteresowani ustaleniami zasad wzajemnego obiegu informacji między organizacjami pozarządowymi i samorządem miasta i gminy Piaski od 2015 r.  proszę o potwierdzenie chęci udziału w/w projekcie najszybciej jak to możliwe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 081 58 22 939. Jest to ważne gdyż chcemy ustalić z Państwem najlepsze możliwe terminy spotkań.

Brak potwierdzenia (najpóźniej do dnia 31.07.2014 r.) chęci Państwa uczestnictwa w ustaleniach, będzie mógł skutkować brakiem dalszych powiadomień Państwa organizacji  o wprowadzanych procedurach i zasadach.

 

Burmistrz Piask

 

/-/  Ryszard Siczek

Kalendarz
Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31